Masopustní rej v Nové Vsi u Chrastavy se vydařil

20. 02. 2012

Pošesté se konaly o víkendu masopustní oslavy v Nové Vsí u Chrastavy. Vodníkům, smrtkám, princeznám, strašidlům či pirátům předala před zahájením průvodu symbolický klíč ke startu statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová (SOS) spolu se starostou Jaroslavem Müllerem.

Několik stovek účastníků masopustního veselí si smlslo si na domácích koláčích a pak i na pochoutkách ze zabíjačky. Odpoledne se bavily v hostinci Pod Kaštany děti, večer pak dospělým zahrála skupina Darka Dány.

„Je dobré, když se lidové zvyky a obyčeje v našich vesnicích na severu udržují. Kraj tito aktivity podporuje, “ řekla náměstkyně hejtmana.

Stejně jako v minulých letech věnovala obec výtěžek z masopustu místní mateřské školce na nákup nového linolea do hlavní herny pro děti, když z každého prodaného výrobku z domácí zabijačky byla věnována obci jedna koruna.