Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Memoriál záchranářů z Manhattanu se koná opět pod záštitou hejtmana LK

03. 08. 2012

Pod záštitou hejtmana LK Stanislava Eichlera (ČSSD) se uskuteční v sobotu 15. září od 9 hodin již 12. ročník Memoriálu záchranářů z Manhattanu – závodu hasičů, policistů a zdravotnických záchranářů v běhu po schodech do 21. podlaží výškové budovy (78 metrů) sídla Libereckého kraje, U Jezu v Liberci.

Závod, který pořádá Sbor dobrovolných hasičů Růžodol I, se koná na počest 2 999 obětí teroristického útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku dne 11. září 2001.

„Chceme rovněž uctít památku 360 hasičů a 40 policistů, kteří zahynuli při záchraně lidských životů bezprostředně po této tragédii, a tímto náročným závodem jim vzdáváme hold za jejich obětavost a odvahu,“ řekl hejtman s tím, že kraj samozřejmě pronajme prostory budovy KÚ LK bezplatně.

Hasiči ve dvojici musejí zdolat v plné výstroji 860 schodů a převýšení téměř 80 metrů. Rekord je těsně pod tři minuty. Zdravotnici a policisté končí závod o čtyři patra níže. Součástí závodu je i silový víceboj.

„Věřím, že se letos přihlásí co nejvíce účastníků ze všech složek Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje, kteří znovu prokáží skvělou připravenost našich dobrovolných a profesionálních hasičů, policistů i zdravotnických záchranářů,“ zve k účasti Stanislav Eichler.

Pokud chtějí zájemci (hasiči, zdravotničtí záchranáři a policisté) z celého Libereckého kraje i přespolní získat více informací o účasti, mohou se obrátit na velitele jednotky Sboru dobrovolných hasičů Růžodol I Ladislava Krejzla (tel.: 602 422 184, e-mail: info@sdhruzodol.cz, web: www.sdhruzodol.czpoštovní adresa: SDH Růžodol I., Jánošíkova 226/2, 460 01 Liberec 1), u něhož se mohou také přihlásit.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588