Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Mezi nejlepší handicapované sportovce se probojoval i liberecký Jiří Suchánek

Daníčková Blanka

tiskový mluvčí

  • 24. 02. 2017 13:06
  • Sociální

Sdílet článek

Pomyslnou bramborovou medaili si odnesl z ankety o nejlepšího handicapovaného sportovce České republiky a hl. města Prahy za rok 2016 bronzový medailista z loňských Letních paralympijských her v Rio de Janeiru Jiří Suchánek. Mezi gratulanty při vyhlášení vítězů v TOP HOTELU Praha nechyběl v úterý 21. února náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

„Stolní tenista Jiří Suchánek spojil svůj život s Libercem. Všechny jeho sportovní úspěchy, ať už v tuzemských soutěžích nebo na mezinárodních turnajích, tak pomáhají šířit dobré jméno Libereckého kraje. Ale nejenom to. Každá jeho medaile je současně příkladem obrovské vůle a sebeobětování, příkladem pro ostatní zdravotně postižené i spoustu zdravých lidí,“ podotkl náměstek Pavel Svoboda. „S handicapovanými sportovci se život nemazlil. Přesto se dokázali se svým údělem poprat, a ještě dosáhnout špičkových sportovních výsledků. Za to zasluhují náš obdiv,“ dodal.

Vítězství v anketě a titul Nejlepší handicapovaný sportovec ČR za rok 2016 získal Arnošt Petráček, jemuž se v plaveckém závodě na 50m znakem podařilo v Rio de Janeiru pro českou výpravu vybojovat jediné paralympijské zlato. Druhou příčku obsadil lukostřelec David Drahonínský. Třetí místo v hlavní kategorii získala plavkyně Běla Třebínová, čtvrté připadlo Jiřímu Suchánkovi.

Anketu každý rok vyhlašuje Český paralympijský výbor. Výkony českých reprezentantů v uplynulé sezóně hodnotilo padesát odborníků z řad sportovních novinářů, trenérů a svazových funkcionářů. Další informace: www.paralympic.cz/2017/02/arnost-petracek-je-sportovcem-roku/

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky