Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Mikroregion Podještědí se setká s hejtmanem a jeho náměstkem

Mgr. Langer Jiří

  • 10. 04. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7855|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V Osečné sejdou starostové Mikroregionu Podještědí v úterý 14. 4.2009 v 9 hodin na pracovním jednání s představiteli Libereckého kraje. Účast na jednání přislíbil hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp a další odborníci z krajského úřadu na problematiku dopravy.  

"Společně se budeme radit, jakými kroky by bylo možné zajistit realizaci zlepšení dopravní infrastruktury v Podještědí. Finanční náročnost uvedeného projektu přesahuje možnosti obcí. Společně ve spolupráci s Libereckým krajem budeme hledat cesty k dotacím z Programu rozvoje venkova, z Cíle 3 a dalších dotačních titulů," uvedl Jiří Hauzer, starosta Osečné.

"Spolupráce obcí Podještědí s Libereckým krajem byla a předpokládáme, že i nadále bude na velmi dobré úrovni. Věřím, že s vedením kraje na téma zlepšení stavu dopravy společně najdeme řešení," doplnila Jana Švehlová, předsedkyně Mikroregionu Podještědí a starostka Proseče p. J.      

Na pracovním setkání se bude jednat například na téma, Zkvalitnění a optimalizace dopravy v Podještědí“. Tak se také jmenuje projektový záměr, který se díky finanční podpoře Libereckého kraje podařilo vytvořit. Ten v analytické části mapuje stávající stav komunikací a veřejných prostranství a v návrhové části jsou řešeny ty nejproblematičtější úseky místních komunikací, které jsou v nevyhovujícím, některé dokonce, v havarijním stavu. Řešení se týká obcí Bílá, Cetenov, Hlavice, Janův Důl, Křižany, Osečná, Proseč pod Ještědem, Světlá pod Ještědem, Všelibice a Zdislava.

V diskusi vystoupí Luděk Suchomel, zpracovatel studie, Stanislava Jakešová, vedoucí odboru dopravy KÚLK, a starostové: František Pospíšil – obec Bílá, František Matoušek – obec Cetenov, Josef Pytloun – obec Hlavice, Jiří Kořínek – obec Janův Důl, Václav Honzejk – obec Křižany, Jiří Hauzer – Město Osečná, Jana Švehlová – obec Proseč pod Ještědem, Tomáš Sluka – obec Světlá pod Ještědem, Jaroslav Čermák – obec Všelibice a Vladimíra Rašínová – obec Zdislava.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky