Milovníci koní se mají na co těšit

[25851|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/kone_5_dc867c0a31.jpg]

21. 05. 2008
[id:6476|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hned 3 zajímavé akce pro milovníky a příznivce koní se uskuteční v našem kraji na přelomu května a června.

„Snažíme se tak reagovat na trend posledních let – stále se zvyšující zájem o chov těchto ušlechtilých zvířat,“ přiblížil důvod zaměření na toto téma Tomáš Komrzý z resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje. Ten akce připravuje společně s Regionální agrární radou Libereckého kraje a řadou spolupracujících organizací.

Jako první bude v sobotu 24. května od 13.00 hod. na Dvoře Borčice ve Všeni u Turnova připraven Den koní v Českém ráji. Na programu budou například ukázky parkuru a drezury, základy jízdy na koni či divácká soutěž o zajímavé ceny. „Cílem akce bude také seznámení široké veřejnosti s možnostmi poznávání krás Českého ráje ve spojení s jezdeckým sportem,“ přiblížil jeden z hlavních úkolů Komrzý.

Již 4. ročník Krajského dne koně pod názvem Já mám koně proběhne o týden později v sobotu 31. května na městském stadionu v Lomnici nad Popelkou. Vedle slavnostního průvodu a přehlídky plemen koní budou na programu ukázky westernového ježdění či soutěž vozatajů. Chybět nebudou soutěže pro děti i dospělé. Chovatelé budou mít možnost nákupu potřebných pomůcek. „Koně jsou vedle sportu a hospodářské činnosti využíváni i při léčebných terapiích, na akci budou představeny i ukázky hipoterapie,“ doplnil program Komrzý.

Třetí akce proběhne na druhém konci kraje nedaleko Doks o další týden později v sobotu 7. června. Den koní ve Vrchovanech bude zaměřen především na chov a využití plemene hafling v České republice. Na programu bude ale také regionální výstava malých plemen jako je shetland pony či fjordský kůň, proběhnou parkurové závody či přehlídka klisen českého teplokrevníka.