Ministr Fuksa v Libereckém kraji

12. 08. 2010

Dnes v dopoledních hodinách přijel do zatopených oblastí ministr zemědělství Ivan Fuksa. V doprovodu hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera navštívil Chrastavu, Novou Ves, přehradu Mlýnici, Heřmanice a poté také Frýdlant a Višňovou.

V Heřmanicích se setkal s členy Záchranné zdravotnické služby Libereckého kraje, která má v obci již od úterka zřízenou provizorní ošetřovnu a výjezdové stanoviště.

Ministra doprovázel také generální ředitel Povodí Labe Tomáš Vaněk, který mu popsal stav Mlýnice v průběhu povodní a informoval o současných úpravách toků do původních koryt.

"Stát ani obce by už neměly investovat ani korunu do obnovy majetku v lokalitě, která byla už podruhé zničena záplavami. Obec i stát by měly domy postavit někde jinde, nad řekou," řekl Fuksa.

"Významnou roli by při tom měl sehrát pozemkový fond a poskytnou lidem v záplavových zónách výměnou výše položené pozemky, kde by si mohli postavit domy a neobnovovat ty zaplavené," dodal..

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz