Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Ministr vnitra a hejtman předali dobrovolným hasičům nové ochranné obleky

Ministr vnitra a hejtman předali dobrovolným hasičům nové ochranné obleky

[28056|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/hasici_0889f9b5bb.jpg]

06. 10. 2008
[id:7029|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Osm jednotek dobrovolných hasičů Libereckého kraje získalo v sobotu komplety nových zásahových ochranných obleků a obuvi. Zástupcům obcí Libereckého kraje je předal ministr vnitra Ivan Langer. Slavnostní předání nové výstroje, kterou dobrovolným hasičům pořizuje stát, proběhlo na centrální požární stanici HZS LK v Liberci za přítomnosti dalších hostů.

Mezi nimi byli například hejtman Petr Skokan, starosta Okresního sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska Liberec Milan Navrátil a ředitel HZS LK Josef Zajíček.

            Nové zásahové obleky a boty pro dobrovolné hasiče z rozhodnutí vlády nákladem 295 milionů korun pořídilo ministerstvo vnitra pro celkem 33 330 dobrovolných hasičů v 5 500 obcích České republiky. Nové vybavení je určeno členům jednotek sborů dobrovolných hasičů , které zřizují obce s více než 200 obyvateli.

            V Libereckém kraji novou zásahovou výstroj jako první z rukou ministra vnitra převzali starostové osmi obcí, které vybrala kancelář ministra vnitra. Jsou to obce Syřenov, Jenišovice – Odolenovice, Čtveřín, Paceřice, Přepeře, Záhoří – Smrčí, Železný Brod – Hrubá Horka, Mírová pod Kozákovem – Loktuše. Nové zásahové komplety v Libereckém kraji by mělo obdržet celkem 112 jednotek SDH.

            Ochranné oděvy jsou novým typem, který je svými ochrannými vlastnostmi zaměřen na ochranu hasiče při požárech ve venkovním prostředí. Boty jsou vybaveny vnitřní membránou, což je již standardní prvek zásahové obuvi u záchranných sborů a odpovídá požadavkům stávajících právních předpisů.( s využitím Deník)

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302