Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ministr vnitra navštívil Liberec a Chrastavu

Ministr vnitra navštívil Liberec a Chrastavu

[25654|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/chrastava_408e8059d3.jpg]

07. 05. 2008
[id:6425|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil v pondělí 5. května 2008 Liberecký kraj. Liberec byl již v pořadí šestým krajským městem, do kterého ministr vnitra zavítal v rámci pravidelných regionálních výjezdů s tématem „Reforma Policie ČR. Touto konferencí ministr vnitra odstartoval sérii pravidelných výjezdů do jednotlivých krajů. V Liberci jednal s představitel Policie, HZS a obcí a měst v Kongresovém sále Centra Babylon. Odpoledne ministr navštívil také spolu s hejtmanem LK Petrem Skokanem Muzeum hasičské techniky v Chrastavě.

„Jsme velice rádi, že ministr opět zavítal do našeho kraje. Máme velký zájem, aby se reforma policie povedla a skutečně vznikly krajské správy PČR ve všech 14 krajích. Už v nejbližší době bude jmenován náměstek ředitele krajské správy, PČT v Ústí nad Labem pro Liberecký kraj, který bude mít ve své gesci nejen reformu v našem regionu, ale  třeba i výstavbu nového sídla v okolí Pastýřské ulice,“ uvedl Petr Skokan.

Ministr Ivan Langer tuto skutečnost spolu s policejním prezidentem plk. Oldřichem Martinů potvrdil s tím, že předpokládá, že krajská správa Libereckého kraje začne fungovat  nejpozději 1. 1. 2011.
„Chceme, aby reforma neznamenala ani jednoho člověka navíc, předpokládáme naopak snížení počtu občanských zaměstnanců cca o tisíc, a ani finančně by neměla reforma stát zruinovat,“ řekl ministr vnitra s tím, že náklady odhaduje na necelou miliardu korun.

„To, s čím přicházíme, je historicky nejrozsáhlejší a nejpropracovanější změna v policii za 18 let. Na Reformě policie pracujeme již dlouho s celým týmem lidí. Reforma přinese odlišné postoje a názory, přesto jsem přesvědčen, že je potřebná a přínosná pro každého z nás. Policii proměníme ze složky totalitního režimu na demokratickou policejní složku. Nyní plánujeme objet celou Českou republiku. Navštívíme postupně všechny kraje a představíme jednak Reformu policie, jednak 2. rok změn v duchu koncepce „práce a setkávání“ na našem resortu,“ uvedl Ivan Langer s tím, že například v nejbližší obě policie jednorázově vymění 1700 vozidel, včetně motocyklů.

„Liberecký kraj přispěje na stavbu sídla krajské policie po tři roky částkou 15 miliónů korun,“ doplnil hejtman.

V Muzeu hasičské techniky hejtman předal v přítomnosti ministra vnitra Ivana Langera šek v hodnotě 50 tisíc korun na opravu historické hasičské techniky vedoucímu muzea Miroslavu Pěničkovi.

„Prostředky hasiči využijí na úhradu nákladů spojených s renovací historického hasičského auta značky Praga RN z roku 1951 a motorové stříkačky, výrobce Antonín Holeček, Praha, z roku 1930, exponátů pro Muzeum hasičské techniky  v Chrastavě,“ uvedl hejtman.

Ministr vnitra se také zapsal do pamětní kniha a darem obdržel historickou hasičskou přilbu.

Jednání v Babylonu se zúčastnili také náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar, náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví Zdeněk Zajíček.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302