Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Miss Dětských domovů navštívily Liberecký kraj

Miss Dětských domovů navštívily Liberecký kraj

[31705|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/miss_dd_80ad166890.jpg]

30. 04. 2009
[id:7978|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Vítězky 10. ročníku celostátní soutěže Miss dětských domovů, kterou pořádá Dětský domov ve Volyni se svými partnery, přijala dnes statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová. Byly mezi nimi i  jubilejní desátá Miss dětských domovů  sedmnáctiletá Sabina Fogášová z Dětského domova Srdce v Karviné. 

Novou Miss dětských domovů, sedmnáctiletou studentku gymnázia se zaměřením na evropská studia Sabinu Fogášovou doprovodila na pomyslné stupně vítězů i do Liberce dvojice vicemiss. První vicemiss se stala osmnáctiletá studentka Romana Kašparová z Dětského domova v Písku, která navštěvuje třetí ročník školy Open gate v Babicích. Titul druhé vicemiss patří patnáctileté

Petře Jílkové z Dětského domova Země dětí v České Kamenici, žákyni deváté třídy. Úspěšná byla i domácí reprezentantka mezi finalistkami - Renata Pohlodková z Dětského domova Volyně, která získala titul Miss sympatie. Je rovněž žákyní deváté třídy a v polovině letošních prázdnin jí bude šestnáct let. Všechny za odměnu přijely na pobytový zájezd do Libereckého kraje, který jim věnovalo Centrum Babylon. Navštívily terasu budovy KÚLK, kde se ze 17. patra pořádně rozhlédly po okolí, od statutární náměstkyně obdržely drobné dárky, podiskutovaly s ní o módním oblékání i o lakování nehtů a už se chystaly na návštěvu Sychrova.

„Je jen škoda, že se soutěže nezúčastnil ani jeden zástupce Dětských domovů z Libereckého kraje, věřím, že v příštím roce už tomu bude jinak,“ poznamenala Lidie Vajnerová.

Soutěže se zúčastnilo v tradičních disciplínách „velkých“ soutěží miss třináct finalistek ve věku od 13 do 18 let z celé České republiky. Vítězka pojede ještě na letecký zájezd do Paříže.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302