Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Mistrovství v plavání žáků a dorostu se zrakovým postižením se uskutečnilo už podruhé

16. 10. 2015

Již podruhé se jablonecký městský stadion stal dějištěm mistrovství České republiky v plavání zrakově postižených žáků a dorostu, které pořádala Základní škola a Mateřská škola při nemocnici v Liberci, jejíž součástí je Speciálně pedagogické centrum pro zrakově postižené, Liberec (SPC Liberec).

Během závodů vládla již tradičně příjemná a přátelská sportovní atmosféra. Své výkony si v disciplínách 25 m volný způsob, prsa a znak a 50 m volný způsob a prsa porovnaly na tři desítky plavců. Skvělé výsledky předvedli žáci všech zúčastněných výprav škol pro zrakově postižené v Plzni, Brně a Praze – Hradčan a nám. Míru i integrovaní žáci běžných škol Libereckého, Ústeckého a Karlovarského kraje.

I letos se nejvšestrannějším plavcem stal s nejlepšími výkony nevidomý Martin Jozífek, klient SPC Liberec.

Klienti libereckého centra dosahují v plavání výborných výsledků díky dlouhodobé podpoře aktivního sportování ze strany vedení SPC, především p. Renaty Paříkové.

Vítězi a oceněnými byli však i tentokrát všichni, kteří se této vrcholné soutěže zúčastnili. Domů si odvezli nejen medaile, diplomy a drobné dárky, ale hlavně nezapomenutelné sportovní zážitky!

Poděkování za zdárný průběh celé akce patří všem dárcům a sponzorům, rozhodčím, dobrovolníkům a trenérce Jitce Marxové, která se věnuje plaveckému výcviku zrakově handicapovaných dětí na vysoce profesionální úrovni v Jablonecké škole plavání.

Ojedinělou akci finančně podpořil i Liberecký kraj.

 

TZ/SPC Liberec

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624