Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Mladé naděje TJ Bižuterie Jablonec uspěly na neoficiálním mistrovství světa žáků v akrobatickém lyžování

24. 03. 2016

První místo v silné konkurenci vybojovala mladší žákyně Diana Cholenská z TJ Bižutérie Jablonec, a to před závodnicemi Itálie a Ruska. V mladších žácích Matěj Raška taktéž z TJ Bižutérie Jablonec obsadil třetí místo. Zlatou a stříbrnou medaili si v této kategorii odvezla Austrálie a Rusko.

„Úspěch žákovské skicrossové reprezentace potvrzuje trend s prosazení českého skicrossu v mezinárodním povědomí. Po ukončené závodní kariéře Tomáše Krause přichází nová generace mladých závodníků s úspěchy na Zimní olympiádě mládeže a nyní i na neoficiálním MS žáků,“ říká Martin Lomský, trenér žákovské skicrossové reprezentace.

Mezinárodní závody Trofeo Topolino Snowboard & Freestyle Ski 2016 se konaly ve dnech 16. - 19. března v Italské Folgarii a v oblasti akrobatického lyžování se jednalo o v pořadí první ročník. „Tyto závody mají dlouhou tradici a jsou každoročně setkáním výběru žákovských družstev z celého světa. Soutěže v alpském lyžování se letos poprvé rozšířily o i dynamicky se rozvíjející skicross,“ vysvětluje Lomský.

V pořadí národů v akrobatickém lyžování obsadil český tým šesté místo, a to neměla Česká republika zastoupení v druhé freestylové disciplíně - slopestylu.

Skicross je olympijskou rychlostní lyžařskou disciplínou ve které soutěží vždy současně čtyři lyžaři na jedné trati. Trať se může podobat obřímu slalomu, ve kterém jsou vloženy překážky jakou např. terénní vlny, klopené zatáčky a malé i velké skoky.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624