Mladí cyklisté se utkají v krajském kole dopravní soutěže

31. 05. 2012

Na Dětském dopravním hřišti v Liberci a následně v autokempu 4DCamp Liberec v Pavlovicích se  7. až 8. června uskuteční krajské kolo Dopravní soutěže  mladých cyklistů. Akci, nad níž převzal záštitu Martin Sepp (ČSSD), náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy. pořádá Liberecký kraj společně s koordinačním pracovištěm BESIP pro LK Ministerstva dopravy, Centrem služeb pro silniční dopravu s.p.o., Policií České republiky, Městskou policií Liberec a Českým červeným křížem Liberec.

Krajského kola se zúčastní 64 dětí ve dvou věkových kategoriích. Soutěžní družstvo je tvořeno 2 dívkami a 2 chlapci. V  I. kategorii soutěží žáci 5. a 6. ročníků ZŠ a ve II. kategorii žáci 7. a 9. ročníků ZŠ. Děti absolvují celkem 5 soutěžních disciplín (jízda podle pravidel na dětském dopravním hřišti, znalostní test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, práce s mapou, jízda zručnosti a zdravověda). Výsledek družstva je dán součtem trestných bodů jeho jednotlivých členů.

Vítězná družstva budou reprezentovat Liberecký kraj v celorepublikovém finále, které se skuteční ve dnech 19. - 21. 6. 2012 v Kadani a Chomutově.

·        7. 6. 2012 – 13:00 – 16:00 DDH Liberec – soutěžní disciplíny – jízda podle pravidel na dětském dopravním hřišti, znalostní test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, práce s mapou

·        8. 6. 2012 – 9:00 – 14:00 Autokemp 4DCamp Liberec, Pavlovice – soutěžní disciplíny – jízda zručnosti, zdravověda, vyhlášení vítězů