Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Mladí olympionici z kraje vybojovali 40 medailí. Ocenil je náměstek Ramzer

12. 10. 2022

Sedmnáct zlatých, čtrnáct stříbrných a devět bronzových medailí vybojovali mladí reprezentanti Libereckého kraje na letošních letních olympijských hrách dětí a mládeže v Olomouckém kraji. Ocenění jim v Mercuria Laser game aréně předal náměstek hejtmana Dan Ramzer.

„Liberecký kraj tradičně slaví úspěchy především na zimních olympiádách, o to víc jsem nadšen z výkonů, které mladí sportovci předvedli na hrách letních. Celkem čtyřicet medailí považuji za velký úspěch. Jsem moc rád, že jsem všem medailistům mohl tímto způsobem osobně poděkovat,“ uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.  

Do Olomouckého kraje na Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 se vypravilo celkem 240 sportovců a 46 trenérů. S výpravou jeli také zástupci oddělení mládeže, sportu a zaměstnanosti krajského úřadu spolu s náměstkem Danem Ramzerem. Sportovci soutěžili v mnoha disciplínách, jednalo se například o atletiku, badminton, basketbal, beach volejbal, cyklistiku, florbal, fotbal, házenou, judo, karate, kanoistiku, orientační běh, plavání, sportovní gymnastiku, sportovní střelbu, šerm, tenis, volejbal či tanec.

Anna Vašková
odborný zaměstnanec oddělení tiskového a vnějších vztahů
anna.vaskova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226308
Mobil: 739541516