Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Mladý malíř Jan Harant vystavuje unikátní portréty ve foyer LK

06. 01. 2009
[id:7311|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

První velkou výstavu nazvanou Lidé v mém životě umožnil uspořádat Liberecký kraj mladému, pětadvacetiletému  malíři Janu Harantovi z Liberce. Autor sestavil sérii 25 portrétů svých kamarádů, rodinných příslušníků, přátel a známých, a představil ji na včerejší vernisáži ve výstavní hale v přízemí budovy LK v Liberci.

Na všech portrétech jsou konkrétní lidí z mého okolí, včetně mé matky Dagmar. Akrylové obrazy jsem maloval na plátno podle fotografií, které jsem měl před sebou na monitoru počítače. Chtěl jsem dobře vystihnout jejich charakter podle barevnosti a tvaru obličeje,“ řekl Jan Harant, který se narodil ve Frýdlantě, ale žije a tvoří v Liberci. Absolvent SUPŠ v Jablonci n. N. se v budoucnosti hodlá  věnovat portrétům a také aktům. O modelky zřejmě nebude mít nouzi, neboť některé dívky se mu po zhlédnutí výstavy hlásily jako „předlohy“. 

Výstava potrvá do 30. ledna vždy od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 hodin a v pátek od 8 do 16 hodin. Expozici autor obmění v polovině výstavní doby.

„Vernisáže nejmladšího umělce, který zatím v průběhu uplynulého roku ve vestibulu budovy Libereckého kraje vystavoval, se zúčastnila téměř stovka, převážně mladých návštěvníků,“ upozornil mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer. (s využitím Mediafax)Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302