Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Most přes Jizeru v Železném Brodě je opět otevřen

14. 10. 2015

Po více než půlroční rekonstrukci začal v pátek 16. října řidičům sloužit nový most přes řeku Jizeru v Železném Brodě. Provoz byl obnoven v režimu předčasného užívání a bude prozatím sloužit pouze pro automobilovou a autobusovou dopravu. Uzávěra a objízdné trasy pro nákladní dopravu platí i nadále.

 

Stavební práce v Železném Brodě ještě ovšem nekončí. Obě nábřeží, Jiráskovo i Obránců míru, v úseku od Malého náměstí k mostu budou nadále uzavřena. Otevření pro veškerou, tedy i nákladní dopravu, proběhne do konce října 2015. V sobotu 17. 10. byly zahájeny práce na demontáži provizorního mostu, a ten proto bude pro dopravu uzavřen. Autobusová doprava dle původních jízdních řádů zahájila běžný provoz od soboty 17. 10., od půlnoci.

 

Příští čtvrtek-pátek bude částečně omezen provoz kvůli frézování a pokládce předpolí mostu u Jiráskova nábřeží (semilská strana mostu) – semaforová souprava. V tomto termínu pravděpodobně proběhne pokládka na městských komunikacích (to závisí na dokončení přípravy – obruby – městem. Motoristé musí ještě v následujících dnech počítat s omezením kvůli pokládce asfaltu v křižovatce za mostem směrem k autobusovému nádraží.

 

Původní most, jedna z nejvíce vytížených komunikací na Jablonecku, byl po více jak 70 letech v havarijním stavu, na kterém se podepsala i velká voda. Jeho rekonstrukce výrazně zkomplikovala dopravu ve městě. V souvislosti se spuštěním provozu dojde ke změnám ve veřejné dopravě, více na webu: http://www.iidol.cz/aktuality/710:ukonceni-uzavirky-mostu-v-zeleznem-brode.html.

 

Stavba přišla na více než 24 mil. Kč a Liberecký kraj na ni získal dotaci z Evropské unie.

 

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624