Most v Zákupech bude kvůli rekonstrukci od prvního dubna na pět měsíců uzavřen

29. 03. 2019

Od pondělí 1. dubna bude zcela uzavřena silnice III. třídy číslo 26834 v Zákupech v místní části města Kamenice. Důvodem je havarijní stav mostu. Uzavírka potrvá pět měsíců a vyžádá si omezení veřejné linkové autobusové dopravy. Celkové náklady na rekonstrukci mostu dosahují 5,1 mil. Kč. Stavba je financována z rozpočtu kraje.

Úplná uzavírka provozu na silnici III. třídy spojující město Zákupy a obec Brniště začne 1. dubna a skončí 31. srpna 2019. Důvodem dopravního omezení je rekonstrukce mostu, který převádí trasu silnice III/26834 přes původní koryto dnes již nefunkčního a zaslepeného náhonu, původně napájeného z nedaleké řeky Svitávky. V rámci rekonstrukce bude most přestavěný na propustek.

Omezením provozu na silnici budou přímo dotčeny spoje linek 500260 (pouze vybrané), 500262 a 500459 dopravce ČSAD Česká Lípa a.s. a dále spoje linek 500439 a 540449 dopravce COMPAG CZ s.r.o. Výlukové jízdní řády jsou dispozici na www.iidol.cz.

Spoje dotčených linek budou vedeny po obousměrné objízdné trase určené pro osobní vozidla a autobusy po silnici III/26836. Objízdné trasy pro nákladní dopravu jsou stanoveny obousměrně po silnicích II. třídy číslo 268, respektive 270 přes město Mimoň. Podrobnější vedení objízdných tras je k dispozici na www.dopravniinfo.cz.

Liberecký kraj v současné době vybírá zhotovitele na výstavbu severozápadního obchvatu města Zákupy, který odlehčí dopravě v centru města. Zahájení výstavby by mohlo začít ve druhé polovině roku. Předpokládané stavební náklady dosahují částky 58 mil. Kč. Kraj usiluje na novostavbu přeložky o získání dotace z Integrovaného regionální operační programu.

Mgr. Andrea Fulková
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz