Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mrkvička – ekologická výchova v mateřských školách

25. 05. 2004
[id:1941|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Resort životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje připravuje ve spolupráci se Společností pro Lužické hory projekt pod názvem MRKVIČKA, jehož cílem je podpora ekologické výchovy v mateřských školách Libereckého kraje. Jedná se o obdobu celorepublikového projektu MRKEV (Metodika realizace komplexní ekologické výchovy), který je určen základním a středním školám. Jeho vznik byl inicializován především velkou poptávkou pedagogů mateřských škol po vzdělávacích materiálech a příležitostech k vzdělávání a výměně zkušeností v oblasti ekologické výchovy.

Hlavním cílem projektu je pomoci mateřským školám vytvořit vhodné podmínky pro zavedení či zkvalitnění ekologické výchovy, a to zejména předáváním informací v rámci seminářů s odborníky, poskytnutím materiálů pro ekologickou výchovu a v neposlední řadě i zprostředkováním vzájemné komunikace mezi mateřskými školami. Součástí projektu budou i exkurze do středisek ekologické výchovy i mateřských škol, kde ekologická výchova již probíhá.

Jsme si vědomi zásadního významu výchovy v mateřských školách pro formování vztahu dětí k životnímu prostředí. Naším cílem je připravit vhodné podmínky pro vzájemnou výměnu zkušeností mezi pedagogy praktikujícími ekologickou výchovu delší dobu a začátečníky v oboru,“ zdůvodnil realizaci projektu radní pro životní prostředí a zemědělství Libereckého kraje Radim Zika. Také dodal, že v nejbližších dnech budou osloveny všechny mateřské školy Libereckého kraje s podrobnými informacemi, a  doufá, že nabízenou podporu školy přijmou a do projektu se většina z nich zapojí.

Celý projekt, který vychází z Koncepce ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje, je hrazen z rozpočtu Libereckého kraje a pro mateřské školy je zcela bezplatný.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320