Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Muzejní noc pod Ještědem 2017

03. 04. 2017

Takzvaná kulturní křižovatka mezi libereckou galerií a muzeem ožije v  pátek 19. 5. 2017 velkolepou akcí – Muzejní nocí pod Ještědem. Tradičně od šesti hodin až do půlnoci si návštěvníci mohou prohlédnout galerii či muzeum. Bohatý kulturní program se nebude odehrávat pouze uvnitř institucí, ale také na venkovním pódiu, kvůli kterému se uzavřou ulice Masarykova a Vítězná. Díky volnému vstupu a bezbariérovému přístupu se akce může zúčastnit opravdu každý.

Při letošním ročníku se spojily instituce z Liberce (Severočeské muzeum, Oblastní galerie Liberec, iQLANDIA a Technické muzeum Liberec), Jablonce nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie  a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových) a Vratislavic nad Nisou (Automuzeum Vratislavice a Rodný dům Ferdinanda Porscheho) a připravily bohatý program pro všechny věkové kategorie.

„Letos jsme pro Muzejní noc pod Ještědem zvolili téma cirkus,“ informuje koordinátorka programu Petra Kašková a dodává: „Téma se odrazí především ve výtvarných dílnách, které budou probíhat ve vybraných institucích, v některých pódiových vystoupeních, nebudou chybět klaunské nosy ani barevné balonky.“ Celovečerní program oživí kromě uvedených výtvarných dílen také komentované prohlídky a venkovní program s cirkusovými a tanečními vystoupenímiči hudební produkce regionálních kapel.  Vedle kulturního vyžití budou na místě k dispozici stánky s občerstvením, kde určitě zaujmou  speciální žitavské bratwursty vyrobené podle receptury z 18. století, pokrmy z polní kuchyně nebo cukrová vata. 

Vratislavice nad Nisou lákají na zážitky spojené zejména s automobilovým průmyslem a Ferdinandem Porschem. Automuzeum Vratislavice nabídne prohlídky expozic i depozitáře, komentované prohlídky, představení unikátních exponátů. Rodný dům Ferdinanda Porscheho, který se do Muzejní noci pod Ještědem zapojil letos poprvé, kromě stálých expozic a komentovaných prohlídek otevře také výtvarnou dílnou.

V cirkusovém duchu se ponese i program v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových. Muzeum skla a Bižuterie bude otevřené, svůj hlavní program tentokrát představí až v sobotu ve sklářské osadě Kristiánov, kde prošlo nákladnou rekonstrukcí místní muzeum.

Podobně jako v minulých letech bude zajištěna kyvadlová doprava historickými autobusy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se zastávkou ve Vratislavicích nad Nisou.

Projekt Muzejní noc pod Ještědem je součástí Festivalu muzejních nocí, který volně navazuje na Mezinárodní den muzeí. Tuto akci společně pořádají: Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci, Technické muzeum Liberec, iQLANDIA, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Jablonecké kulturní a informační centrum a Památních manželů Scheybalových Jablonec nad Nisou, Automuzeum v rodišti Ferdinanda Porsche, Rodný dům Ferdinanda Porsheho ve Vratislavicích nad Nisou. Finančně na pořádání přispívají Ministerstvo kultury ČR, Liberecký kraj a města Jablonec nad Nisou a Liberec.

Muzejní noc pod Ještědem se bude konat v pátek 19. května od 18 do 24 hodin, vstup zdarma!

Kontakt:
Petra Kašková, 725 558 413, petra.kaskova@ogl.cz

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624