Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Muzeum Skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou vyzývá k účasti na Korálkiádě

20. 02. 2012

 

Víte, že v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je k vidění nejdelší náhrdelník na světě? Navlečen byl 19. května 1994 studenty Střední uměleckoprůmyslové školy Jablonec nad Nisou za 4 hod. 44 min., měří 220 m a je složen z 9.244 ks perlí.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se nyní připojuje k akci KORÁLKIÁDA, kterou pořádá sdružení provozující webové stránky www.potvor.cz. Cílem akce je nasbírat co největší množství korálků všech tvarů, barev, materiálů i velikostí a ty navléknout na co nejdelší šňůru. Veškeré navlečené korálky z celé republiky se pak spojí v jednu řadu, kterou 26. května 2012 v ČEZ aréně v Pardubicích oficiálně změří zástupci Agentury Dobrý den z Pelhřimova a v případě úspěchu zapíší do české knihy rekordů. Nasbíraný materiál pak bude na stejném místě slavnostně předán zdravotně postiženým v rámci 20. národní abilympiády, tedy soutěžní přehlídky jejich volnočasových aktivit

Akce je vyhlášena po celé republice a zapojit se může opravdu každý. Možností je mnoho. Můžete do muzea přinést buď nepotřebné volné korálky, nebo korálky již navlečené na šňůrku s dostatečně dlouhými konci (aby mohla být následně spojována s dalšími). Můžete ale také jen prostě přijít a navlékat a navlékat… Šanci máte až do 19. května, kdy proběhne závěrečné navlékání v rámci sobotního květnového ateliéru.

Více informací o akci najdete na www.potvor.cz.

Děkujeme za každý korálek, za každý navlečený centimetr…

Podpořte s námi dobrou věc! Přijďte do muzea navlékat korálky a tím přispět 

k vytvoření korálkového rekordu - nejdelší navlečené korálkové řady, která pak bude předána zdravotně postiženým na jejich tvůrčí aktivity!

 

KONTAKT

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou, www.msb-jablonec.cz

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588