Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Na jednu kartu po celém kraji – odbavení cestujících prostřednictvím čipové karty

06. 04. 2004
[id:1794|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

S platností od 1. dubna 2004 lze u všech rozhodujících provozovatelů autobusové dopravy zajišťujících dopravní obslužnost Libereckého kraje využít odbavení cestujících prostřednictvím bezkontaktní čipové karty. Čipová karta tak stačí jedna pro celý kraj, neboť dopravci ČSAD BUS Ústí nad Labem a.s., ČSAD Jablonec nad Nisou a.s., ČSAD Liberec, a.s. a ČSAD Semily, a.s. přistoupili k jejímu vzájemnému uznávání.

Používání čipových karet je účelné pro cestující, neboť znamená pohodlí bezhotovostního placení. Dalším přínosem je možnost dobíjení elektronické peněženky přímo v autobuse u řidiče, u žáků bezpečný kredit a rodičovská kontrola nad vloženými penězi“, řekl náměstek hejtmana Miroslav Mach. Tímto je splněn jeden z výchozích kroků zavádění integrovaného dopravního systému  Libereckého kraje. „Jeho rozšíření i pro městskou hromadnou dopravu bude předmětem dalších jednání. Ve městech se ovšem nabízí do budoucna i případné širší využití čipových karet, např. pro vstup do metropolitních zařízení“, doplnil náměstek Mach.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320