Na konci roku si lidé kvůli odstávce nevyřídí nové občanské průkazy ani cestovní pasy

17. 12. 2015

V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech si lidé nebudou moci na konci roku 2015 vyřídit nové občanské průkazy ani cestovní pasy. V termínu od 24. do 31. prosince 2015 je naplánována odstávka systému.

V uvedeném období nebudou přijímány žádosti o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů a ani nebudou vyrobené doklady předávány. Důvodem tohoto přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému.

Podávat žádosti o vydání občanského průkazu a cestovního pasu a předávat vyrobené doklady bude naposledy možné na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností, v hl. městě Praha a na úřadech městských částí nejpozději do 23. 12. 2015.

Uvedené platí pro všechny příslušné úřady na území České republiky. V době odstávky bude možné požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných s dobou platnosti 1 měsíc, za jehož vydání nebude vybírán správní poplatek.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz