Na kraji bude od pondělka vystavovat českodubská malířka Helena Cejnarová

• 26. 09. 2012 17:30

Náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS) zahájí vernisáž výstavy malířky Heleny Cejnarové, která se uskuteční v pondělí 1. října v 16 hodin ve vestibulu sídla Krajského úřadu LK, U jezu, v Liberci.

Helena Cejnarová nazvala svou výstavu Dialog duše a rozumu (obrazy, ex libris).

Výstava bude přístupná od 1. do 31. října, vždy v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

HELENA CEJNAROVÁ

Narodila se roku 1943 v Rovni u Českého Dubu v severních Čechách, dlouhá léta pobývala v Liberci, v současné době žije a tvoří v Českém Dubě.

Výtvarná studia:

1959 - 1962

Škola výtvarných umění v Praze, obor malba (externě)
prof. akad. mal. Jaroslav Šámal

1962 - 1966

SUPŠ Brno (UMPRUM), obor sochařství a keramika
prof. akad. soch. František Šenk
prof. akad. soch. František Navrátil
prof. akad. mal. Dalibor Chatrný
prof. Josef Pěta
prof. Emanuel Raný

1962 - 1967

Soukromé studium - malba
prof. akad. mal. Eduard Milén

Od roku 1967 byla zaměstnána v Ateliéru Propag, od roku 1969 v Reklamní tvorbě a od roku 1985 v Severočeském muzeu v Liberci. V současnosti je na volné noze.

V letech 1971 - 1976 se aktivně zabývala uměleckým designem.

Vystavuje od roku 1964, samostatně od roku 1989.

Od roku 2008 je členkou Mezinárodní internetové galerie výtvarných umělců. Výběr z jejích prací lze vidět na stránkách International Art Gallery.

Další Informace www.cejnarova.cz