Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Na kraji se dětem rozdávaly vánoční dárky

18. 12. 2015

Smích, rozzářené oči a zvědavost doprovázely předání dárků dětem z dětských domovů. Právě pro ně Liberecký kraj uspořádal již podruhé vánoční akci Strom splněných přání a ve středu 16. prosince vyvrcholila, když si pro dárky na krajský úřad přijely. Přání dětem splnili radní, zastupitelé a zaměstnanci úřadu.

Do druhého ročníku byly zapojeny čtyři dětské domovy z Libereckého kraje – z Krompachu, České Lípy, Jablonného v Podještědí a Frýdlantu. Jejich dopravu na krajský úřad a zpět zajistila společnost BusLine a.s., která je jednou ze společností provozující na území Libereckého kraje veřejnou autobusovou dopravu.

„Po loňském velmi vydařeném prvním ročníku, kdy jsme radost dětem dělali z dětských domovů v Semilech, Dubé Deštné a Jablonce nad Nisou, jsme se rozhodli akci uspořádat znovu. A aby to bylo spravedlivé, zapojili jsme zbývající čtyři, které zřizuje Liberecký kraj. Celkem 134 dětí nám prostřednictvím ředitelů poslalo svá přání a žádné nezůstalo nevyplněné,“ říká radní Alena Losová s tím, že ti mladší si pod stromečkem přáli většinou najít hračky, omalovánky, knížky a starší sportovní vybavení, kosmetiku, ale i praktické věci od žehličky po ručníky nebo sadu šroubováků.

Ještě před tím než si děti odvezly koše plné dárků, užily si společně s dospělými připravený program. Obrovský úspěch sklidilo vystoupení jednoho z nejlepších českých kouzelníků Magica Alexe, který nejen předvedl zábavné a napínavé triky, ale přítomné i do světa kouzel aktivně zapojil. Jedno z nejtvrdších bojových umění zase předvedl mladý talentovaný liberecký karatista Matěj Říha a pozdravit děti a popřát jim hezké svátky přišel i motocyklový jezdec Milan Engler. Svým vystoupením všechny překvapili také radní Alena Losová a Petr Tulpa, kteří zahráli a zazpívali dvě písničky.

„Troufnu si říci, že se z této akce stane tradiční záležitost. Všichni přítomní a zejména děti, pro které jsme akci zorganizovali, si předvánoční a velice příjemné odpoledne užili,“ uvádí ředitel krajského úřadu René Havlík.

Na oplátku si svá představení připravily i samotné děti. Převedly se mažoretky z Krompachu, čardáš zatančila děvčata a pohádku sehrály děti z Jablonného v Podještědí a vánoční koledy zazpívaly děti z Frýdlantu a České Lípy. 

„Potěšil mě mimořádný zájem a snaha zapojit se do našeho Stromu splněných přání. Pro všechny z nás je jistě největší odměnou radost a rozzářené dětské oči,“ dodává hejtman Libereckého kraje, který se akce se svými kolegy radními zúčastnil.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624