Na kraji se koná poradenský den – Jak za prací do Německa

17. 06. 2011

V  budově Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Zastupitelském sále (3. p.)  v Liberci se 22. června od 9 hodin  koná německo-český poradenský den pro zájemce o pracovní trh Německa. Na své si přijdou nejen ti, kdo uvažují o pracovním uplatnění v Německu, ale i zaměstnavatelé a podnikatelé s ambicemi na tento trh vstoupit.

Seminář je jedinečnou příležitostí pro řadu zájemců.

„Lidé ke mně na úřad práce přicházejí s dotazy, nad kterými často tápou: jak a jakým způsobem hledat práci v zahraničí, jaké záležitosti mají zařídit před odjezdem do cizí země a na co nezapomenout, když tam začnou pracovat, jak se vůbec o zaměstnání ucházet. Zodpovědět tyto otázky je právě podstatou akce,“ uvedla poradkyně sítě Eures při ÚP Liberec Barbora Lavická. Podle jejích slov zájem o pracovní uplatnění v Německu roste a to zejména od 1. 5. tohoto roku, kdy došlo k plnému otevření evropského trhu práce. „Největší překážkou je podle mě neznalost jazyka, což často komplikuje dorozumívání mezi uchazečem a zaměstnavatelem,“ dodává Lavická.

Německo – český poradenský den zdarma nabídne ucelené a komplexní informace o německém trhu práce; je rozdělen na dopolední veřejný seminář v budově Krajského úřadu Libereckého kraje a odpolední individuální poradenství na ÚP v Liberci. Vystoupí poradci sítě Eures, Evropské služby zaměstnanosti, z ČR i SRN a poradenská agentura pro podnikatele Enterprise Europe Network (EEN).

Ráno po 9. hodině seminář otevře česká Eures poradkyně Barbora Lavická z Úřadu práce v Liberci. Následovat budou do češtiny tlumočené přednášky Eures poradce z německé strany a to s tématem životních a pracovních podmínek v SRN a s konkrétním postupem, jak se zde ucházet o zaměstnání. Dopolední seminář zakončí zástupce EEN k podnikání a vysílání pracovníků do sousedního Německa.

Počínaje pak 13. hodinou se budou přihlášení zájemci moci poradit o svém konkrétním případu přímo s německou nebo českou Eures poradkyní v budově ÚP v Liberci. Kdo se na tyto odpolední konzultace neobjedná předem, dostane šanci se přihlásit na konkrétní hodinu ještě během dopoledního semináře.

Vstup je zdarma, zajištěno je i drobné občerstvení. Německo – český poradenský den pro Vás připravuje Eurocentrum Liberec ve spolupráci Libereckým krajem, sítí Eures a EEN.

Více info na webu Eurocentra Liberec www.euroskop.cz/eurocentrum.liberec

Kontakt:  Ing. Eva Stanková

Eurocentrum Liberec, Krajský úřad Libereckého Kraje, U Jezu 642/2a 461 80 Liberec 2

stankova@euroskop.cz, 485 226 494, www.euroskop.cz/eurocentrum.liberec