Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Na kraji se konal seminář „Život s památkami“ aneb památková péče pro veřejnost

27. 10. 2011

Třetí ročník semináře „Život s památkami“ organizovaný odborem kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraj se konal v pondělí 25. 10. 2011 v budově Krajského úřadu Libereckého kraje.

V letošním roce byla tato akce připravována pro studenty 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební v Liberci, jejichž oborem je stavební obnova. Během dopoledních hodin zaznělo celkem šest příspěvků, které se věnovaly nejen teoretickému zázemí památkové péče, ale představily i mnohé příklady z praxe“ uvedla  Ing. Lidie Vajnerová, statutární náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Velký zájem  u studentů vzbudila přednáška Mgr. Ivana Peřiny z Národního památkového ústavu v Liberci, který zmínil problematiku stavebně historických průzkumů a dendrochronologie či prezentace Mgr. Petra Brestovanského ze Severočeského muzea v Liberci zabývající se archeologickými nálezy na území Libereckého kraje.

Praktickou součástí semináře byla odpolední exkurze do Zákup, kde měli jeho účastníci zajištěnou prohlídku zámku i přilehlého hospodářského dvora. V souvislosti s velmi špatným technickým stavem tohoto objektu byla pro studenty vyhlášena soutěž na téma „Koncepce obnovy a možného budoucího využití hospodářského dvora v Zákupech“, která poběží až do konce června příštího roku.

„Seminář Život s památkami je způsobem, jak mnohdy složitou problematiku památkové péče přiblížit široké veřejnosti a přispět tak k jejímu lepšímu pochopení a vnímání“ dodala Ing. Vajnerová.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624