Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Na Mistrovství žáků a dorostu se zrakovým postižením v plavání vládla přátelská soutěživá atmosféra

25. 10. 2016

Mistrovství ČR žáků a dorostenců se zrakovým postižením v plavání již třetím rokem uspořádalo Speciálněpedagogické centrum pro zrakově postižené, které je součástí ZŠ a MŠ při nemocnici v Liberci. Závody se uskutečnily v sobotu 15. října v jabloneckém plaveckém bazénu a tradičně je po celou dobu doprovázela příjemná a přátelská atmosféra.

Oblíbenou sportovní akci zaštítila krajská radní pro školství Alena Losová. Šampionát se uskutečnil za finanční podpory Libereckého kraje a Českého svazu zrakově postižených sportovců.

Své výkony si v disciplínách 25m volný způsob, prsa, znak a 50m volný způsob a prsa porovnalo 41 plavců, z toho 12 dorostenců. Soutěže se zúčastnili především žáci škol pro zrakově postižené a zrakově postižení studenti středních škol napříč Českou republikou. Všechny potěšila i účast libereckých plavců, kteří navštěvují běžné školy v Libereckém kraji a svými výkony patřili často mezi nejlepší.

Nejvšestrannějším plavcem v kategorii žáků se stal nevidomý David Kratochvíl, žák 3. ročníku ZŠ v Litvínově, a Alžběta Oklamčáková, žákyně 4. ročníku ZŠ v Jablonci nad Nisou. V kategorii dorostu pak Martin Jozífek (Turnov) a Eva Lesová (Opava). V soutěži štafet potěšilo vítězství dorostenecké štafety, složené především z domácích plavců (Lukáš Feifer, Jakub Raše, Martin Jozífek).

Povzbudit závodníky a předat diplomy přijel se svým trenérem pan Miroslav Smrčka, nevidomý plavec, účastník letošních paralympijských her v Rio de Janeiru.

„Děkujeme všem, kteří celou akci podpořili ať už finančně nebo přímo při závodech. Zvláštní poděkování patří Plavecké škole v Jablonci nad Nisou, hlavní rozhodčí paní Jitce Marxové, doprovodu výprav -  pedagogům a rodičům závodníků. A zúčastněným mladým sportovcům přejeme hodně dalších, nejen sportovních úspěchů,“ říká Renata Paříková, vedoucí SPC pro ZP a ředitelka závodu.

TZ: Základní škola a Mateřská škola při nemocnici, Liberec

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624