Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Na polygonu v Sosnové trénují učitelé autoškol

Mgr. Andrea Fulková

vedoucí oddělení tiskového a vnějších vztahů

  • 17. 06. 2021 13:30
  • Doprava

Sdílet článek

Projekt Učme se přežít, který poskytuje motorkářům bezplatné kurzy na polygonech, pokračoval další aktivitou. Tentokrát se na autodromu v Sosnové sešlo 44 učitelů autoškol, kteří trénovali bezpečnou jízdu.

Čtvrtý rok po sobě pořádají Liberecký kraj, Autoklub, Tým silniční bezpečnosti a další partneři kurz určený výhradně pro učitele, kteří se podílejí na přípravě začínajících motocyklistů v autoškolách. Letošního dvoudenního semináře a praktického kurzu se zúčastnilo na 44 učitelů. „Pro návštěvníky je připraven vždy dvoudenní program. První den obsahuje několik teoretických přednášek zaměřených zejména na dopravní psychologii a rozbor výuky v autoškole. Druhý den probíhá na polygonu v Sosnové a je hlavně o tréninku a vysvětlení úkonů, které jsou požadovány po žácích při zkouškách,“ uvádí Jan Polák, manažer projektu Učme se přežít.

Základní kurz v autoškolách prošel v posledních letech výraznými změnami. Na žáky a jejich dovednosti jsou nyní kladeny daleko větší nároky. „Uchazeč o řidičské oprávnění musí v současnosti prokázat řadu jízdních dovedností. I proto řada autoškol už do základního výcviku přidává několik hodin nad rámec těch 13 povinných,“ říká Jiří Novotný, místopředseda Asociace autoškol.

Prohlubování znalostí a dovedností vnímají samotní učitelé pozitivně. Zejména praktický nácvik na polygonu hodnotí jako velmi potřebný a získané informace jako dobře přenositelné na žáky, budoucí motocyklisty.

„Zpětná vazba na projekt Učme se přežít je skvělá. Z vlastní zkušenosti vím, jak je kvalitní praktická příprava začínajících motocyklistů důležitá. I nadále budeme podporovat snižování následků nehod, a to nejlépe do stavu, kdy na silnicích nebudou umírat lidé,“ uzavírá Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje odpovědný za rezort dopravy.

Zdroj: tisková zpráva Týmu silniční bezpečnosti

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky