Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Na provoz tramvaje mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou přispěje opět i Liberecký kraj

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 14. 12. 2022 10:11
  • Doprava

Sdílet článek

Celkem 25 milionů korun přispívá Liberecký kraj od roku 2020 na provoz tramvajové dopravy mezi statutárními městy Liberec a Jablonec nad Nisou. V příštím roce zůstane příspěvek stejný. Rozhodli o tom na svém včerejším jednání krajští radní.

Budeme dále finančně podporovat provoz tramvajové linky. Náš podíl jsme postupně navyšovali. V předchozích letech to bylo 17,3 milionu, v roce 2019 pak 18 milionů, od roku 2020 pak přispíváme pravidelně 25 miliony korun. Rozumím důležitosti tramvajového spojení mezi městy a jsme připraveni o budoucí podpoře od roku 2024 s oběma statutárními městy jednat. Podle nákladů na přepravu jednoho cestujícího je tramvaj bezkonkurenčně nejdražší způsob dopravy, který má ale své ekologické přednosti,“ uvedl hejtman Martin Půta.   

Pětadvacetimilionový příspěvek kraje vyplývá také z textu memoranda, které podepsala statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou společně s Libereckým krajem v roce 2019.

„Letos smlouva o finanční spolupráci končí, ale všechny strany mají zájem na zajištění dopravní obslužnosti mezi oběma městy i v roce 2023. Proto jsme příspěvek ve výši 25 milionů korun schválili na jednání krajské rady. Peníze budeme hradit na základě splátkového kalendáře formou čtvrtletních splátek,“ dodal Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

V současné době se rekonstruují 4 úseky tramvajové trati linky číslo 11. V úseku Vratislavice nad Nisou, výhybna – Jablonec nad Nisou, Tyršovy sady bude nadále probíhat výluka a tramvajovou dopravu tam až do 30. června 2023 nahrazují autobusy.

 

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky