Na semináři Regiony znalostí a Lisabonská strategie v Bruselu se prezentoval Liberecký kraj

[31365|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/brusel_3245999f43.jpg]

14. 04. 2009
[id:7869|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

České kraje ve spolupráci s Českou styčnou kanceláří pro výzkum a vývoj v Bruselu (CZELO) zorganizovaly v úvodu dubna ve Výboru regionů seminář s názvem "Regiony znalostí a Lisabonská strategie". Za Liberecký kraj se semináře zúčastnil náměstek hejtmana Vít Příkaský, radní Zdeněk Bursa a vedoucí Zastoupení LK v Bruselu Pavel Branda.

Na semináři vystoupili zástupci Evropské komise, Lisabonské monitorovací platformy Výboru regionů či Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Seminář byl zaměřen na propojování strukturálních fondů s komunitárními programy za účelem rozvoje výzkumu a vývoje v regionech,“ uvedl vedoucí Zastoupení LK v Bruselu Pavel Branda.

Michal Kostka z Jihomoravského inovačního centra představil metodologii regionální inovační strategie Jihomoravského kraje (hlavní organizátor celé akce), zatímco Táňa Perglová z CZELO shrnula všechny důležité projekty, které jsou plánovány v českých krajích v blízké budoucnosti. Součástí prezentace byly i informace o Libereckém kraji a jeho předním postavení v oblasti výzkumu a využití nanotechnologií.

Seminář, který měl velký úspěch, byl doplněn o malou výstavku inovačních aktivit v jednotlivých krajích a „innovation café“, kde každý kraj prezentoval zajímavé výsledky vědy a výzkumu či inovativní výrobky.

„Na stánku Libereckého kraje a v prezentaci pak byly představeny výsledky Technické univerzity a firmy Elmarco (nanoispider), VÚTS (tryskový tkací stroj CAMEL), JABLOCOM (MaxiMobil) a firma MEGA se svým záměrem vytvořit špičkové membránové inovační centrum „MemBrain,“ vypočítal Pavel Branda.