Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Na veletrh vzdělávání Educa v Tipsport areně zavítalo skoro deset tisíc návštěvníků

 Na veletrh vzdělávání Educa v Tipsport areně zavítalo skoro deset tisíc návštěvníků

[28456|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/educa_paska_0b028de67e.jpg]

06. 11. 2008
[id:7136|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Letošní druhý ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA, který se uskutečnil 30. října – 1. listopadu, přilákal do liberecké Tipsport areny na 9300 návštěvníků, tedy o 2300 osob více v porovnání s minulým ročníkem, kdy se účast rovnala zhruba 7000 příchozích.

Veletrh v sobě opět spojil témata vzdělávání a zaměstnanosti.  Program veletrhu byl zaměřen zejména na ty, kteří si vybírají střední či vysokou školu, chtějí se vyučit nějakému řemeslu, rádi by se dále vzdělávali nebo rekvalifikovali, anebo hledají nové, případně lepší zaměstnání.

V rámci slavnostního zahájení přivítali návštěvníky Petr Doležal, náměstek hejtmana Libereckého kraje, Jiří Kittner, primátor Statutárního města Liberec, Kateřina Sadílková, ředitelka Úřadu práce v Liberci a Jaroslav Kopta, předseda představenstva Krajské hospodářské komory. Prostřednictvím multimediálního zařízení účastníky na dálku pozdravil i. Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu ČR.

„Na veletrhu se představilo celkem 39 významných zaměstnavatelů (např. firmy Bombardier Transportation, Elmarco, Škoda Auto, TRW Lukas Varity) a dalších institucí z Libereckého kraje a blízkého okolí (např. Finanční úřad a Živnostenský úřad Liberec). Prostřednictvím 71 expozic se zde prezentovaly střední, vyšší odborné a vysoké školy. Z vyšších odborných škol např. VOŠ a SPŠ Varnsdorf, VOŠ mezinárodního obchodu Jablonec nad Nisou, VOŠ sklářská a SŠ Nový Bor, VOŠ zdravotnická a SŠ Liberec a mnohé další, kterých má kraj devětatřicet. Nechyběla samozřejmě ani Technická univerzita v Liberci a Univerzita Pardubice,“ uvedl náměstek hejtmana por školství Petr Doležal.

Návštěvníci tak měli unikátní možnost rozšířit si obzory v oblasti nabídky vzdělávání, rekvalifikací a volných pracovních pozic v Libereckém kraji a jeho okolí. Kromě toho byl pro návštěvníky připraven poutavý odborný a doprovodný program v podobě konferencí pro odborné publikum na téma Kvalifikační potřeby trhu práce a Microsoft pro školství, dále módní přehlídky, taneční a pěvecká vystoupení. Spoustu informací a užitečných rad budoucím a začínajícím podnikatelům zajistila expozice a doprovodný program Okresní hospodářské komory.

Akce byla pořádána Liberecký krajem ve spolupráci se společností S group SPORT FACILITY MANAGEMENT, s.r.o. Hlavními partnery veletrhu bylo Statutární město Liberec, Úřad práce v Liberci a společnost SYNER, s.r.o. 

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302