Na Výpřeži se otevírá naučná a prožitková stezka

29. 05. 2009
[id:8158|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Slavnostní otevření naučné a prožitkové stezky Hravé putování ještědským lesem, když smích si odsud nesem,  kterou mohou využívat i tělesně handicapované osoby, se uskuteční v úterý 2. června 2009 od 9 hodin Na Výpřeži (Tetřeví sedlo, pod Ještěděm). Při slavnostním otevření Vás čeká seznámení se stezkou a jejím vznikem

a k tomu také malé pohoštění. Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne dětí slavnostně otevřou novou prožitkovou stezku Hravé putování ještědským lesem,

Součástí programu bude naučně zábavný program pro žáky Základní školy Ostašov a ZŠ pro tělesně postižené Liberec. Sraz účastníků je přímo na místě slavnostního otevření, kam je možné i dojet vozem a zaparkovat. Ukončení akce včetně prohlídky celé stezky předpokládáme ve 13:15 hodin na konci trasy v Ostašově – Horní Suché..

Aurory stezky jsou   Lesy České republiky, s. p., Krajské ředitelství Liberec a Základní škola Křížanská, Liberec-Ostašov v úterý 2. 6. 2009

Stezka vznikla rukou žáků zmíněné základní školy pod vedením učitelky Daniely Šťastné a Milana Polmana. Hlavním podporu realizace projektu poskytl státní podnik Lesy ČR, Krajské ředitelství Liberec. K vybudování stezky finančně přispělo Město Liberec a další společnosti  z libereckého regionu.

Stezku společně s dětmi slavnostně otevřou hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, ředitelka ZŠ Křížanská, Liberec – Ostašov a ředitel Lesů ČR, s.p., Krajského ředitelství Liberec. Srdečně zvána je i veřejnost. Při tvorbě stezky všichni autoři spojili nápaditost a výtvarný um s nadšením pro přírodu a hravost. Stezku, určenou především pro dětské návštěvníky, zpestřili její tvůrci pestrými malůvkami a nejrůznějšími „hejblátky“ na hraní ze dřeva, které vás seznámí se životem lesa.

Trasa stezky vede ze sedla Na Výpřeži (pod Ještědem) asi 3 km stále z kopce do Ostašova – Horní Suché. Odtud mohou návštěvníci pokračovat ve své cestě vlakem či městskou hromadnou dopravou (bus č. 16).  Na cestu hravou stezkou se mohou vydat i maminky s kočárky či pohybově handicapované osoby. Od příštího roku bude stezka přizpůsobena také zrakově postiženým osobám