Na ZŠ Barvířská v Liberci se učí žáci na novém dopravním hřišti

• 02. 10. 2007 00:00

[id:5665|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Nově vybudované dětské dopravní hřiště otevře Základní škola v Barvířské ulici ve středu 3. října  v 10 hodin.

„Hřiště jsme  vybudovali zejména pro naše žáky, které chceme dobře naučit pravidla silničního provozu a jízdě na kole, abychom zabránili dětské nehodovosti. Budou jej však  využívat i spádové mateřské školky,“ uvedla Iva Švihlová  ze ZŠ Barvířská.

Škola obdržela na výstavbu hřiště grant od Libereckého kraje ve výši bez mála 45 tisíc korun.

„Z grantového fondu Libereckého kraje na Program rozvoje LK ke zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích bylo v roce 2007 rozděleno 505 900 Kč mezi 20 projektů,“ přidal informaci Vladimír Richter, člen Rady Libereckého kraje pověřený vedením resortu dopravy

s tím, že celkem bylo podáno 73 žádostí o příspěvek z GF LK.

V Libereckém kraji je v současnosti celkem 11 DDH, která lze rozdělit do dvou skupin:

„Velká dopravní hřiště  mají vlastní zaměstnance, většinou jednoho, případně dva, který se stará o výuku a výcvik na DDH a zajišťuje jeho údržbu. Je mezi nimi i jedno liberecké, které je zároveň krajským dopravním dětským hřištěm. Zaměstnance mají i hřiště v České Lípě, Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Košťálově, Turnově, a ve Vysokém nad Jizerou,“ vypočítala Ludmila Novotná z odboru dopravy KÚLK.

„Malá hřiště říkáme těm, které fungují u základních škol,“ doplnila s tím, že podrobnější informace lze nalézt na www.kraj-lbc.cz, pod odborem dopravy (Analýza stavu dopravy v LK, aktualizace rok 2007 a BESIP.

Tabulka č. 20: Dětská dopravní hřiště v Libereckém kraji

P.č.

Vlastník / Provozovatel

Česká Lípa

Centrum služeb pro silniční dopravu, v nájmu město Česká Lípa,
provozovatel Městská policie Česká Lípa

Bc. Stanislav Voržáček

Český Dub

Miroslav Třešňák

Frýdlant

Jan Havlík

Hrádek n. N.

Mgr. Edita Poláčková

Chrastava

Mgr. Aleš Trpišovský

Jablonec n. N.

Centrum služeb pro silniční dopravu,

v nájmu město Jablonec nad Nisou,
provozovatel Městská policie Jablonec n.N.

Irena Polávková

Košťálov