Nadace EURONISA chystá prosincovou sbírku „Pozvedněte slabé!“

• 15. 12. 2009 11:12

Nadace EURONISA pořádá 14. - 21. prosince 2009 tradiční předvánoční sbírku. Projekt „Pozvedněte slabé!“ již 7 let pomáhá zdravotně a mentálně postiženým lidem; starým, nemocným a opuštěným lidem; rodinám s dětmi v tísni.

V tyto dny bude 400 studentů z místních škol nabízet veřejnosti sbírkové předměty s logem sbírky v hodnotě 20 Kč nebo 30 Kč. Seznam zapojených měst, stejně tak i seznam vybraných neziskových organizací, na které se bude vybírat je níže. Studenti budou mít zapečetěné pokladničky, látkové tašky s logem sbírky a letáčky informující o této akci (viz foto v příloze emailu).

V jednotlivých městech bude i nadále možné přispět také do větších napevno umístěných pokladen v místních lékárnách, obchodech, informačních centrech apod. Dále je možné přispět i bezhotovostně na sbírkový účet 705 705 705/2700 nebo zaslat dárcovskou sms ve tvaru DMS EURONISA na tel. číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, Nadace EURONISA obdrží 27 korun.

Letošní 7. ročník sbírky byl zahájen v červnu a k dnešnímu dni se na účtu sbírky nachází 250.000 korun. V uplynulých šesti ročnících sbírky se již podařilo vybrat částku převyšující 4,4 milionu korun a podpořeno bylo celkem 173 projektů. Nejvyšší výtěžek se zatím podařil vybrat v minulém šestém ročníku, kde celková suma činila 1.110.000 Kč.

Nadace EURONISA děkuje všem, kteří si zakoupí sbírkový předmět a pomohou tak zlepšit osudy různě znevýhodněných lidí.

Vybrané organizace a jejich projekty v Liberci a okolí     (sbírka proběhne 14. – 21.12.)
Občanské sdružení D.R.A.K. – zajištění rehabilitace pro zdravotně postižené
Oblastní charita Liberec - Domov pro matky s dětmi v tísni - Domov sv. Anny

Vybraná organizace a její projekt ve Frýdlantu a okolí (sbírka proběhne ve dnech 16. a 17.12.)
Domov "U Spasitele", středisko DM CČSH – péče o seniory a dospělé osoby s mentálním nebo tělesným postižením

Vybraná organizace a její projekt v Jablonci nad Nisou a okolí          (sbírka v prosinci neproběhne)
Občanské sdružení SVÍTÁNÍ – Hiporehabilitace - rehabilitace postižených dětí prostřednictvím pohybu koně

Vybraná organizace a její projekt v České Lípě a okolí            (sbírka proběhne ve dnech 16. a 17.12.)
Farní charita Česká Lípa – Dům Jonáš – dům pro matky s dětmi v tísni

Vybraná organizace a její projekt v Semilech a okolí    (sbírka proběhne ve dnech 15. - 17.12.)
Dětské centrum Semily – Denní stacionář pro handicapované děti

Vybraná organizace a její projekt v Turnově a okolí                 (sbírka proběhne ve 2/2 ledna 2010)
Občanské sdružení Slunce všem – podpora dětí postižených artismem
Centrum pro rodinu Náruč, o.s. - podpora pěstounské péče

Vybraná organizace a její projekt v Rumburku a okolí (sbírka proběhne 16.12.)
Farní charita Rumburk "Žijeme spolu" - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v nepříznivé sociální situaci

Vybraná organizace a její projekt v Hrádku n. N. a okolí          (sbírka proběhne ve dnech 16. a 17.12.)
Pečovatelská služba Hrádek nad Nisou – pomoc seniorům a lidem se zdravotním postižením

Pro více informací kontaktujte:    Jan Pelant - PR manažer

Mobil: 604 473 478, 485 102 753