Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Náměstek hejtmana LK Radek Cikl navštívil školu ve Studenci

16. 06. 2011

V srpnu letošního roku uplyne rok od otevření nově rekonstruované Základní školy ve Studenci. V letošním roce byla k ZŠ přistavěna ještě mateřská škola, kterou navštívil náměstek hejtmana LK Radek Cikl.

„Obec Studenec v blízkosti Jilemnice má 1 800 obyvatel a každý rok zde přivítají 25 až 30 nově narozených dětí. Právě pro tyto děti zde byla vybudována mateřská škola, která pojme zhruba 70 dětí. Liberecký kraj přispěl na vybavení mateřské školy částkou 200 tisíc korun,“ řekl náměstek Cikl.

V doprovodu starosty obce Studenec Jiřího Ulvra si náměstek prohlédl všechna oddělení mateřské školy se zázemím a krátce pohovořil s dětmi. Součástí hracích prostorů je i koutek pro tělocvik s malou lezeckou stěnou, který navštěvují i děti z 1. a 2. třídy základní školy. V okolí komplexu budov je vybudována naučná stezka, která si klade za cíl působit v oblasti enviromentální výchovy dětí.

„Chválím vedení obce i školy za příkladný přístup a zájem o výchovu dětí, stejně jako za péči o okolí školy a údržbu zeleně. Přál bych si, aby takto pěkně vypadaly i další školy Libereckého kraje,“ dodal náměstek.

 

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce