Náměstek hejtmana LK Radek Cikl zahájí konferenci na hradě Grabštejn

24. 09. 2012

Náměstek hejtmana LK Radek Cikl (ČSSD) zahájí ve čtvrtek 27. září v 9. 30 hodin na hradě Grabštejn konferenci na téma Kvalita základního vzdělávání v Libereckém kraji, kterou pořádá Centrum vzdělanosti Libereckého kraje (CVLK).

Radek Cikl pronese přednášku na téma Problém kvality vzdělávání na základních středních školách a jejich vzájemná provázanost z pohledu resortu školství LK.

„V uplynulých deseti dvaceti létech došlo v českém školství k mnoha obsahovým i organizačním změnám. Ukazuje se, že vzdělanost žáků se přitom nezlepšila, spíše naopak. V Česku dochází k jednomu z největších poklesů úrovně vzdělanosti v zemích OECD především v matematice, přírodních vědách a technických předmětech. Ani Liberecký kraj v tom není výjimkou,“ vysvětlil náměstek hejtmana.

Nad některými příčinami, důsledky a možnostmi nápravy tohoto stavu v Libereckém kraji se ve čtvrtek v čase mezi 9,30 až 15,00 hodin v prostředí hradu Grabštejn zamyslí více než 50 účastníků konference Kvalita základního vzdělávání v Libereckém kraji, které se zúčastní zástupci základních a středních škol a obcí z Libereckého kraje. Očekáváni jsou jejich kolegové z německého Marienthalu a polské Bogatyně.