Náměstek hejtmana LK Vít Příkaský zahájil v jabloneckém Eurocentru výstavu Brownfields v Libereckém kraji

11. 05. 2012

Náměstek hejtmana LK Vít Příkaský (ČSSD) včera slavnostně otevřel v Eurocentru v Jablonci nad Niisou  putovní výstavu „Brownfields v Libereckém kraji“.

Tato výstava přibližuje návštěvníkům úspěšně revitalizované objekty na území celého Libereckého kraje.

„Tyto stavby většinou ztratily své využití, budovy chátraly, pozemky byly částečně kontaminovány, ale podařilo se je obnovit podle původní funkce nebo pro ně najít nové využití,“ řekl náměstek hejtmana s tím, že jde například o kulturní či setkávací centra, muzea nebo i objekty veřejné správy.

Na výstavních panelech tak naleznou návštěvníci fotografie úspěšně revitalizovaných objektů, včetně stručné informace o historii a současném využití lokalit.

Výstava skončí 21. května.