Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Náměstek hejtmana Martin Sepp podpoří i dopravní výchovu dětí

Mgr. Langer Jiří

  • 09. 02. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7490|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Jedním z hlavních bodů programového prohlášení dopravní politiky pro léta 2009 – 2012, kterou představil Martin Sepp,  na tiskové konferenci 6. 2. 2009 je i oblast bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Jako hlavní priority jmenoval zejména boj proti alkoholu, nepřiměřená rychlost a ochrana nejvíce zranitelných účastníků provozu - dětí. Ke každé oblasti pak jmenoval konkrétní opatření, která budou realizována v roce 2009.

„Mezi ně pak patří společné dopravně – bezpečnostní akce pořádané společně s Policií ČR a zaměřené na kontrolu alkoholu v krvi řidičů. Těch bude Liberecký kraj pořádat zhruba 10 v průběhu roku. Dalšími významnými akcemi budou Týdny bezpečnosti, které se uskuteční v roce 2009 dva. První z nich se uskuteční v termínu od 20.  – 26. 4.2009 a jeho hlavním tématem budou mladí, začínající řidiči a motocyklisté,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Sepp s tím, že  v rámci této akce bude pořádána celá řada aktivit jako např. ukázky vyproštění osob z havarovaného vozidla, dny pro začínající řidiče na dopravních hřištích apod.

Dalším cílem Libereckého kraje je podle něj v roce 2009 podpora dopravní výchovy. V této souvislosti je nutné zmínit projekt, který připravuje Venkovský prostor o.p.s., jehož cílem je vytvoření kvalitní infrastruktury pro dopravní výchovu a jeho implementaci do výuky na základních a středních školách.

„Projekt je dlouhodobého charakteru a žádost o podporu bude podána do únorové výzvy operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost,“ uvedl náměstek hejtmana.

Celé znění programového prohlášení na www.bezpecne-na-silnicich.cz a www.kraj-lbc.cz.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky