Náměstek hejtmana Martin Sepp podpoří i dopravní výchovu dětí

[29943|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/sepa_jak_0362a9f06d.jpg]

09. 02. 2009
[id:7490|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Jedním z hlavních bodů programového prohlášení dopravní politiky pro léta 2009 – 2012, kterou představil Martin Sepp,  na tiskové konferenci 6. 2. 2009 je i oblast bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Jako hlavní priority jmenoval zejména boj proti alkoholu, nepřiměřená rychlost a ochrana nejvíce zranitelných účastníků provozu - dětí. Ke každé oblasti pak jmenoval konkrétní opatření, která budou realizována v roce 2009.

„Mezi ně pak patří společné dopravně – bezpečnostní akce pořádané společně s Policií ČR a zaměřené na kontrolu alkoholu v krvi řidičů. Těch bude Liberecký kraj pořádat zhruba 10 v průběhu roku. Dalšími významnými akcemi budou Týdny bezpečnosti, které se uskuteční v roce 2009 dva. První z nich se uskuteční v termínu od 20.  – 26. 4.2009 a jeho hlavním tématem budou mladí, začínající řidiči a motocyklisté,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Sepp s tím, že  v rámci této akce bude pořádána celá řada aktivit jako např. ukázky vyproštění osob z havarovaného vozidla, dny pro začínající řidiče na dopravních hřištích apod.

Dalším cílem Libereckého kraje je podle něj v roce 2009 podpora dopravní výchovy. V této souvislosti je nutné zmínit projekt, který připravuje Venkovský prostor o.p.s., jehož cílem je vytvoření kvalitní infrastruktury pro dopravní výchovu a jeho implementaci do výuky na základních a středních školách.

„Projekt je dlouhodobého charakteru a žádost o podporu bude podána do únorové výzvy operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost,“ uvedl náměstek hejtmana.

Celé znění programového prohlášení na www.bezpecne-na-silnicich.cz a www.kraj-lbc.cz.