Náměstek hejtmana navštívil areál ozdravovny Radostín

08. 09. 2005
[id:3125|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Radim Zika, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky za doprovodu starostky Sychrova, paní Jany Vachuškové, navštívil právě rekonstruovaný a rozšiřovaný areál ozdravovny Radostín. Ten byl na žádost obce převeden z majetku kraje do její správy. „Na areál je navázána obecní škola, poskytuje pracovní místa pro usedlíky a nejen to, zařízení má u nás tradici, základní kámen byl položen již v roce 1931. Mimo svou základní činnost bychom chtěli nabízet i služby pro turisty – ubytování a sportovní zázemí, napojeni jsme také na mateřská centra,“ uvedla starostka Vachušková.

Budovu s kapacitou 64 lůžek nově zdobí veselé kresby na stěnách dříve šedivých chodeb. Provoz byl znovu obnoven, není však zcela vytížen. Netrpělivě se čeká na uzavření nové smlouvy s VZP, ta původní totiž zanikla se změnou zřizovatele. Do konce roku 2005 by měla být dokončena přístavba tělocvičny a nutná je také investice do nové kotelny. Obec získala dotaci 13,5 milionu korun z celkem 15 milionů, tj. částky za zmíněné stavební úpravy. Tato částka však nezahrnuje zmiňovanou kotelnu ani další vnitřní vybavení.

„Oceňuji odvahu a nadšení, s jakým se paní starostka a vedení ozdravovny pustili do tohoto finančně náročného projektu. Diskutovali jsme o tom ještě před převedením areálu do majetku obce a že to nebude lehký úkol bylo jasné již od začátku. Samozřejmě jim přeji, aby se jejich představy o modernizovaném objektu v krásné lokalitě podařilo naplnit,“ řekl Radim Zika.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz