Náměstek hejtmana ocenil vítěze výtvarné dopravní soutěže

• 17. 12. 2009 10:49

Náměstek hejtmana Martin Sepp předal včera ceny vítězům 6. ročníku výtvarné soutěže s dopravní tématikou „O pohár hejtmana Libereckého kraje“.  Ceny za první místa a „pohár“ plný ovoce si odnesli Josef Bezvald z MŠ Lázně Libverda, Anežka Pokorná ze ZŠ TGM Frýdlant a Jakub Suchý ze ZŠ E. Krásnohorské v Liberci.

„Odborná vybrala ze zaslaných prací tři nejlepší v každé kategorii, ale vzhledem k vysoké úrovni a velkému množství zaslaných prací jsme se rozhodli ocenit dvě další práce,“ řekl Martin Sepp, který předal dětem a jejich rodičům a učitelům ceny - výtvarné pomůcky, společenské hry a upomínkové předměty Libereckého kraje.

„Bezpečnost dětí na silnici je naší prioritou, budeme se prevenci  a dopravní výchově školáků i předškoláků věnovat i v roce 2010,“ dodal.

Soutěž byla vyhlášena Libereckým krajem ve třech kategoriích - první stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ a mateřské školy. Během září až listopadu 2009, kdy soutěž probíhala, bylo zasláno 448výtvarných prací na téma „Co mě ochrání v silničním provozu.

Vítězná dílka dětí budou jsou k vidění ve vestibulu budovy KÚ LK, v ulici U Jezu v Liberci..

Vítězové výtvarné soutěže:

1. místo Josef Bezvald                      MŠ Lázně Libverda

2. místo Jarmila Kubecová  MŠ Doksy

3. místo Magdaléna Štekrová            MŠ Kvítko, Česká Lípa

I. stupeň základní školy

1. místo Anežka Pokorná                  ZŠ TGM Frýdlant

2. místo Veronika Šteklová ZŠ TGM Frýdlant

3. místo Eliška Strnadová                  ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou

II. stupeň základní školy

1. místo Jakub Suchý                         ZŠ E. Krásnohorské, Liberec

2. místo Klára Šimáčková                 ZŠ J.Harracha, Jilemnice

3. místo Marek Bradáč                      ZŠ Orlí, Liberec

Zvláštní ocenění

originální prostorové pojetí:      ZŠ Česká, Liberec

originální výtvarné pojetí: ZŠ E. Krásnohorské, Liberec

Veškeré informace k soutěži i ostatním činnostem Libereckého kraje v oblasti BESIP získáte na www.deti.bezpecne-na-silnicich.cz. a www.doprava.kraj-lbc.cz.