Náměstek hejtmana Radek Cikl jednal s vietnamskou delegací o možnostech spolupráce

[34370|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/cinani_61627e1f61.jpg]

11. 09. 2009
[id:8707|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Radek Cikl  přijal včera delegaci provincie Vinh Phuc z Vietnamu. Návštěva se uskutečnila v rámci již existující spolupráce Střední školy strojní, stavební a dopravní Liberec II se vzdělávacími institucemi kraje Vinh Phuc.Vietnamská delegace, pod vedením Nguyen Van Chuc, místopředsedy krajského lidového výboru, si prohlédla nejen naší střední školu, ale i budovu KÚ LK, včetně vyhlídky na Liberec a okolí z terasy v 17. patře budovy.

„Při jednání hosté z Vietnamu představili svůj kraj, který se v posledních letech velmi rychle rozvíjí. Jejich kraj, který leží nedaleko hlavního města Hanoje, byl ještě před 12-ti roky z 80% agrární provincií s průměrným platem  250,- USD. V současnosti se už dynamicky rozvíjejí průmyslová odvětví  a průměrná mzda  se zvýšila  na 1200,- USD a je sedmým nejrozvinutějším regionem Vietnamu,“ uvedl náměstek hejtmana.

Kraj podle Nguyena Van Chuca jejich kraj poskytuje investorům  investiční  pobídky a daňové úlevy. V kraji Vinh Phuc se vedení usilovně snaží podporovat rozvoj vzdělávání, zejména v technických oborech.

„V současnosti chybí  kvalifikovaní pracovníci v průmyslových závodech a naše strana byla požádána o pomoc ve vzdělávacím procesu,“ řekl  Nguyen Van Chuc s tím, že za kvalitní certifikované vzdělávání je vietnamská strana ochotna zaplatit.

Intenzivní zájem je také o spolupráci v oblasti zdravotnictví. Vietnamská strana si dovede představit spolupráci s našimi odborníky při realizaci výstavby nemocnice na území provincie Vinh Phuc.

„Je zájem také o rozvinutí  spolupráce s českými průmyslovými firmami,dále o české zboží a investice. V provincii Vinh Phuc působí kromě německých a italských firem i firmy z pardubického kraje,“ upozornil Radek Cikl.