Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Náměstek Radek Cikl otevřel rekonstruované pavilóny na gastronomické škole

Náměstek Radek Cikl otevřel rekonstruované pavilóny na gastronomické škole

[34016|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/gastro_d323084b37.jpg]

31. 08. 2009
[id:8638|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Náměstek hejtmana LK Radek Cikl, pověřený vedením resortu školství, mládeže a tělovýchovy a sportu, dnes slavnostně společně s ředitelem KÚLK Bohdanem Tomášem, vedoucí odboru školství LK Jiřinou Princovou a ředitelem školy Zdeňkem Šlaichem otevřel nově rekonstruované prostory Střední školy gastronomie a služeb na Králově Háji v Liberci.

Opravené pavilony budou sloužit od 1. září třinácti stovkám žáků hotelové školy, gastronomických oborů kuchař, číšník, cukrář a službových oborů krejčí, kadeřník a kosmetička.

„Liberecký kraj na tuto investici uvolnil 24 milióny korun. Samozřejmě se pokusíme najít peníze na dokončení oprav celého areálu,“ uvedl Radek Cikl s tím, že škola by mohla být v budoucnu vzorem pro fungování dalších odborných škol nejen v našem kraji, ale v celé České republice.

Nejstarší pavilónová škola v Liberci na Králově Háji byla postavena v letech 1963 –1967 a ještě donedávna sloužila jako základní škola.

„Zmodernizovali jsme sedmnáct učeben a čtyři kabinety,“ řekl ředitel školy Zdeněk Šlaich a připomněl, že budova za více než 40 let neprošla žádnou vnitřní rekonstrukcí.

Ze sedmi stávajících výukových pavilonů byla provedena modernizace u tří pavilonů, které byly v nejhorším technickém stavu.

„Byla  odstraněna nebezpečná okna, zrekonstruováno sociální zázemí, rozvod tepla a elektřiny a přistavěny chybějící šatny. Z vlastních zdrojů ve spolupráci se sdružením rodičů jsme za 4 milióny korun vybavili řadu tříd novými moderními tabulemi,“ doplnil ředitel s tím, že tato velká stavební akce probíhala od října 2008 do srpna 2009 postupně tak, aby nedošlo k přerušení výuky žáků a studentů.

Ředitel školy na závěr prozradil, že škola v následujícím období s přispěním kraje potřebuje zrekonstruovat školní vývařovnu a jídelnu, zbývající pavilony, postavit vstupní halu a rekonstruovat sportovní hřiště.Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302