Náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová odhalila dvě restaurované sochy v Zákupech

14. 11. 2011

Statutární náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS) dnes spolu se starostou města Radkem Lípou, předsedou Komise pro památky a regeneraci městské památkové zóny Zdeňkem Rydygrem a restaurátorem Janem Fedorčákem odhalila dvě obnovené sochy v Zákupech - sv. Jana Evangelisty a sv. Jana Křtitele.

„Na obnovu soch obou svatých přispěl Liberecký kraj celkovou částkou sto tisíc korun z Programu obnovy venkova,“uvedla náměstkyně hejtmana.

Rada města Zákupy schválila v srpnu letošního roku celkovou cenu za dílo vč. DPH ve výši 183 700 Kč.

Sochy obou svatých jsou součástí kulturní a památkové zóny města Zákupy. O finanční prostředky na jejich obnovu jsme žádali také ministerstvo pro místní rozvoj, ale z důvodu přetlaku žádostí nám nebylo vyhověno. Jsem proto rád, že peníze na obnovu, víc jak padesát procent, se nakonec našly u Libereckého kraje,“ řekl starosta Zákup Radek Lípa s tím, že další žádost o finanční prostředky připravují do Fondu na obnovu kulturních památek LK, a to na rekonstrukci soch na mostu přes řeku Svitávku (Mostecká ul.).

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz