Náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová zahájí Lomnické hudební jaro

• 20. 04. 2012 13:55

Náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS) v sobotu 21. dubna v 9.30 hodin spolu s náměstkyní ministra školství Evou Bartoňovou a starostou města Vladimírem Mastníkem a dalšími hosty zahájí na Husově náměstí v Lomnici nad Popelkou 18. ročník mezinárodního festivalu Lomnické hudební jaro.

Přehlídka kapel, tanců, písní i virtuózu na hudební nástroje je určen dětem a mládeži ve věku od 4 do 19 let. Přijede jich kolem dvou tisíc.

„Smyslem festivalu není podle mých informací soutěž mezi účastníky, nýbrž prezentace mladých umělců v oblasti hudby, tance nebo zpěvu, a tomu fandím,“  řekla náměstkyně hejtmana

Tato akce je podle pořadatelů příležitostí pro vzájemnou inspirací, předávání zkušeností a povzbuzením pro další činnost. Při tomto svátku hudby se mohou představit jak profesionálové, tedy ti kteří se svému oboru aktivně věnují v příslušných institucích (jako jsou umělecké školy apod.), tak i účinkující, pro které bude vystoupení na tomto festivalu jejich vůbec prvním v životě.

HLAVNÍ PROGRAM LOMNICKÉHO HUDEBNÍHO JARA SOBOTA 21.4. 2012

9,00 hod.

Pochod mažoretkových skupin Společná show

autobusové nádraží Husovo náměstí