Náměstkyně hejtmana LK přijala velitele Sil Podpory AČR v sídle kraje

05. 10. 2011

Náměstkyně Lidie Vajnerová v zastoupení hejtmana Libereckého kraje přivítala brigádního generála Jána Gurníka, velitele Sil Podpory Armády ČR, na oficiální návštěvě Libereckého kraje. Sekání se zúčastnil také velitel Krajského vojenského velitelství plukovník Josef Kulovaný a Rudolf Broulík, pověřený řízením odboru kancelář hejtmana LK.

„Generál Gurník je ve své funkci teprve krátce. Nyní navštěvuje jednotlivá krajská vojenská velitelství, aby se seznámil s jejich podobou a problémy. Návštěvu Krajského vojenského velitelství v Liberci spojil zároveň s návštěvou Libereckého kraje. Bohužel v době nepřítomnosti pana hejtmana, který je na jednání Komise ENVE ve švédském Malmö,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová.

V neformální diskusi poděkovala náměstkyně hejtmana za vstřícný přístup velení Vojenské veterinární základny na Grabštejně, a to konkrétně za umožnění vstupu na hrad Grabštejn turistům s handicapem skrze vojenský prostor. Generál Gurník také nabídl pomoc Libereckému kraji v rámci možností Sil Podpory Armády ČR.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz