Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Návštěva hejtmana Libereckého kraje v Saské státní kanceláři v Drážďanech

30. 03. 2002
[id:147|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj

U Jezu 642/2a, 460 01 Liberec

tel.: (420-48) 52 26 301, fax: (420-48) 52 26 330


Liberec, 28.3. 2002


TISKOVÁ ZPRÁVANávštěva hejtmana Libereckého kraje v Saské státní kanceláři v Drážďanech


Dne 25. března 2002 navštívil hejtman RNDr. Pavel Pavlík Sasko, kde se v Saské státní kanceláři zúčastnil společného jednání hejtmanů příhraničních krajů se saským ministrem pro evropské a spolkové záležitosti Stanislawem Tillichem.

Jednání se za českou stranu kromě hejtmana Libereckého kraje zúčastnili hejtman Karlovarského kraje JUDr. Josef Pavel, hejtman Ústeckého kraje Ing. Jiří Šulc, Generální konzul ČR v Drážďanech JUDr. Milan Dufek a ředitel odboru zemí střední Evropy Ministerstva zahraničních věcí ČR Dr. Bedřich Kopecký.

Za saskou stranu jednali ministr pro evropské a spolkové záležitosti Stanislaw Tillich, drážďanský krajský vládní prezident Henry Hasenpflug, saskokamenický krajský vládní prezident Karl Noltze, Dr. Roger Mackeldey ze státní kanceláře a předseda smíšené mezivládní komise Sasko-ČR a Dr. Fritz Schnabel, ředitel odboru pro státní reformu saského ministerstva vnitra.

Hlavním tématem diskuse bylo stanovení partnerů pro české kraje na saské straně. Hlavní překážkou, která dosud bránila rozvoji vzájemných vztahů mezi českými kraji a saskými regiony, byl fakt, že zástupci saských krajů nejsou volení politici, ale úředníci jmenovaní saskou vládou. Proti tomu měli hejtmani výhrady a požadovali, aby budoucí spolupráce byla rozvíjena na úrovni volených orgánů. Podle mínění hejtmanů je nutné, aby spolu komunikovali politici našich krajů a spolkové republiky Sasko.

Jednání byla složitá a padlo na nich více názorů. Nicméně všichni účastníci jednání se shodli, že je nutné najít východisko této situace a naplnit vzájemnou spolupráci konkrétními projekty.Ing. Michal Sedloň

oddělení tiskové a vnějších vztahů