Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Nejlepší liberecká fandítka pro sportovce na ODM 2010 se představují v OD Forum

26. 11. 2009

 

Fandítka všeho druhu, která pro mladé sportovce pro Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže (ODM) 2010 v Libereckém kraji vyrobili jejich vrstevníci ze základních škol libereckého regionu, jsou nyní k vidění na unikátní výstavě. V obchodním centru Forum v Liberci si mohou zájemci prohlédnout všech deset výtvorů až do poloviny ledna příštího roku.

 

Fandítka vznikla v rámci celorepublikové roadshow Tak to je nice, která je součástí doprovodného programu pro školy vyCOOL se! na podporu olympiády dětí a mládeže. „Tento projekt nás velmi zaujal, navíc díla všech soutěžních týmů byla opravdu úžasná a velmi inspirativní. Přestože celkový vítěz mohl být jen jeden, nechtěli jsme veřejnost ochudit ani o ostatní skvělé výtvory a rozhodli jsme se v obchodním centru Forum uspořádat výstavu celé desítky fandítek,“ vysvětlila záměr akce Michaela Pompová, manažerka marketingu obchodního centra Forum v Liberci. Výstava je umístěna ve druhém patře obchodního centra.

 

Vítězným výtvorem, který v libereckém kole roadshow v říjnu nejvíce zaujal, byl model modrého chrastícího Ještědu, jehož autory jsou žáci ze základní školy Barvířská v Liberci. Maketa Ještědu bude slavnostně předána sportovcům z Libereckého kraje 31. ledna 2010 při zahájení Her.

 

Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), jež se konají pod záštitou Asociace krajů České republiky, se uskuteční v týdnu od 31. ledna do 5. února 2010 v Libereckém kraji. Zhruba 1 000 sportovců – žáků II. stupně základních škol – ze všech čtrnácti krajů svede boje v devíti sportovních a dvou uměleckých disciplínách a celkem si rozdělí 312 medailí. Závody budou probíhat v deseti špičkových areálech v pěti městech libereckého regionu.