Nejlepším sportovcem Českolipska 2011 se stala plavkyně Petra Chocová

17. 02. 2012

Nejúspěšnějším sportovcem Českolipska se již poosmé v historii ankety, kterou pořádají KS ČSTV a Deník, se včera stala v kategorii dospělých reprezentantka ČER v plavání a jistá účastnice olympiády v Londýně Petra Chocová. Mezi týmy byl nejlepší extraligový šachový tým 1. Novoborský SK.

Ceny předávali mimo jiné náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová (SOS) náměstek hejtmana LK Radek Cikl, předseda KS ČSTV Vladimír Boháč, šéfredaktorka Českolipského deníku Radmila Pokorná a další hosté.

Náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová předala cenu mimo jiné třetí v kategorii mládeže Anně Wágnerové SK Nový Bor, sportovní lezení: dlouholetá dvojnásobná reprezentantka ČR (rychlost, obtížnost), šestinásobná mistryně ČR, vítězka Českého poháru, účastnice EP a SP dospělých, opora českého týmu na MS 2011. 3. místo v jednotlivcích mládeže.

Ocenila také nejlepšího jednotlivce v kategorii mládež Kryštofa Bogara, OK Jiskra Nový Bor, orientační běh MTBO: juniorský reprezentant ČR, 2x 1. a 1x 6. na MS juniorů, 4x 1. na MČR juniorů,

Náměstek hejtmana LK pro sport a mládež Radek Cikl pogratuloval rovněž Gustavu Süssnerovi,za 3. místo v kategorii trenér, AC Česká Lípa, atletika: trenér zlaté štafety na MČR žactva, 3. místo družstva žákyň na MČR.

Další kategorie:

Družstva – mládež: SK Nový Bor (sportovní lezení).

Krajánek roku: 1. Aneta Brabcová (sportovní  střelba), 2. Kateřina Růžičková (cyklistika), 3. Štěpán Slaný (florbal).

Trenér roku: 1. Štěpán Slaný (florbal), 2. Pavel Znamenáček (karate), 3. Gustav Süssner (atletika).

Sportovní hvězda Deníku: Petra Chocová (plavání).