Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Nejlepšími přeshraničními společnými projekty se blýskly Svazek obcí Smrk, muzeum v České Lípě, město Chrastava a ZŠ Rádlo

  • 28. 12. 2009 16:17

Sdílet článek

 

Vyhodnocení druhého ročníku Ceny Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa 2009, ve kterém se hledají nejhodnotnější přeshraniční projekty, se letos konalo týden před Vánocemi v německém městě Bischofswerda. Mezinárodní patnáctičlenná porota hodnotila celkem 35 společných projektů v pěti vyhlášených kategoriích: Partnerství měst, Zdraví a bezpečnost, Cestovní ruch a sport, Vzdělávání  a Kultura.

„Společnými vítězi se z české strany staly Svazek obcí SMRK v kategorii Cestovní ruch a sport, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě v kategorii Vzdělávání a v kategorii Komunálním partnerství byly první Chrastava s polským okresem a městem Lwówek Slaski,“ představil některé české vítěze jednatel české části Euroregionu Nisa Jaroslav Zámečník.

Nejznámějším vyhodnoceným projektem je zřejmě Česko-polský singltrek, jehož projekt vznikl ve spolupráci Svazku obcí SMRK a Swieradowym Zdrojem. Jedná se o síť úzkých stezek pro milovníky horských kol, které by měly vést přírodou z Nového Města pod Smrkem do Swieradowa Zdroje. Jsou šetrné k přírodě a jejich plánovaná délka má být třicet kilometrů. V letošním roce byla dána do provozu první část singltreku.

 

 

 

 

 

 

V kategorii Bezpečnost a zdraví zvítězily Základní škola Rádlo z Jablonecka a Szkola Podstatowa Nr. 8 v Jeleniej Górze. Společně vypracovaly projekt Výuka první pomoci v podmínkách přeshraniční spolupráce, který je určen pro děti od 7 do 11 let z české, polské i německé strany. "Porota ocenila v tomto projektu snahu sladit na území Euroregionu Nisa metodické postupy výuky první pomoci u dětí školního věku," uvedla manažerka projektů ERN Lenka Doláková.

Dalším společným vítězem se stal dvouletý výukový program Čarovné bylinky – Příroda pro děti, který vznikl z partnerství Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, Libereckého kraje a Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland. Jen na české straně se akce zúčastnilo 70 mateřských škol.

Slavnostního předávání cen se zúčastnila 120 hostů ze všech tří zemí. Vítězové jednotlivých kategorií dostali ceny z granitu, což je typický materiál Horní Lužice, v níž Bischofswerda leží.

Třetí ročník Ceny Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa 2010 bude pořád polská strana euroregionu.

 

Další informace na tel. čísle: 724030306 (Jaroslav Zámečník, jednatel Euroregionu Nisa) nebo Lenka Doláková ( 485340975)

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky