Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Několik set stolních tenistů bojovalo v Liberci a Jablonci o republikové vavříny

17. 01. 2018

Začátek ledna patřil stolnímu tenisu. V městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou a v hale míčových sportů v Liberci soupeřilo celkem 662 dětí na domácím republikovém šampionátu. Nejvíce se dařilo Monice Pařízkové, která vybojovala tři medaile. V libereckém dresu se představila téměř třicítka stolních tenistů, řada z nich si navíc vyzkoušela atmosféru celostátního turnaje prvně a převážně šlo o úspěšné debuty.

Monika Pařízková obsadila mezi mladšími žákyněmi ve dvouhře třetí místo a s Kateřinou Pisárovou z Rakovníka ovládly čtyřhru. O den později pak zazářily i mezi staršími dívkami, kde získaly stříbro.

Nejsilněji obsazenou kategorií byl dorost, který prezentovalo 222 hráčů a hráček. Mezi nimi se probojoval mezi nejlepších "šestnáctku" Martin Pařízek, který o postup do čtvrtfinále prohrál nešťastně 2:3 s hodonínským Růžičkou. O kolo zpět pak ztroskotal Michal Blinka na Františku Onderkovi. Mezi staršími žáky se rovněž do osmifinále prodral Štěpán Waldhauser. Monika Pařízková, ač ovládla těžkou skupinu i s 5. nasazenou Hrabicovou z Havířova, ztroskotala mezi elitní dvanáctkou na silné Andree Hnojské (KST Klatovy). Čtvrtou medaili přidal do liberecké sbírky Bohuslav Čermák, který ve čtyřhře nejmladších žáků spolu Jakubem Sivákem z Hostinného vybojovali bronz.

„Velmi rád jsem přijal pozvání zahájení bodovacího turnaje mládeže ČR ve stolním tenisu do jablonecké městské haly, kde se ve dvouhrách utkalo 222 hráčů. Mám vždy radost a pocit uspokojení, když se organizátorům podaří tak velkou a náročnou akci uskutečnit. Děkuji trenérům, organizátorům a rodičům za pomoc a samozřejmě přeji hráčkám i hráčům, aby je sport i nadále bavil,“ ocenil akci náměstek hejtmana Petr Tulpa.
SKST Liberec je tradičním pořadatelem ping-pongových akcí. V roce 2016 uspořádal v jablonecké hale bodovací turnaj mládeže a spolupořádal i mistrovství republiky dospělých. Dva turnaje zároveň koordinoval poprvé. „Měli jsme z toho trochu obavy, ale nakonec jsem s průběhem spokojen. Věřím, že jsme účastníkům připravili kvalitní podmínky a mám radost, že se nám sešla řada pozitivních ohlasů. Rádi se k nám vracejí i kvůli populárním plyšovým bílým tygrům, které nejlepší dostávají jako ceny. To už je taková naše tradice,“ zhodnotil průběh akce hlavní organizátor Martin Protiva.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302